עוד בדופ

קיצורים שימושים

חלוקה לפי קטגוריות כל הידיעות

הידעת?

הוסף אתר חיצוני המרחיב אודות הערך
מקטגוריה: מדע
*מכל בקבוק פלסטיק גדול שמוחזר, מיוצרות שתי סלסלות לאריזת 2 ק"ג ענבים, או חמש אריזות לחצי ק"ג תות שדה
* לייצור מעיל פליס אופנתי אחד משתמשים בחומר מ-10 בקבוקי פלסטיק גדולים.
* מיחזור בקבוק פלסטיק אחד, חוסך אנרגיה שתספיק להדליק נורה של 60 ואט למשך 6 שעות

אז תתחילו למחזר :)

הוסף
מקטגוריה: מילים
הידעת המשפט הזה משתמש בכל אותיות האיי בי סי
The quick brown fox jumps over a lazy dog

והמשפט: דג סקרן שט לו בים זך ולפתע מצא חבורה נחמדת, משתמש בכל האותיות של האלף בית העברי

הוסף אתר חיצוני המרחיב אודות הערך
מקטגוריה: מדע
ה – 21 ביוני הוא היום הארוך ביותר בשנה. בין התאריכים 20-23 בחודש יוני, מחצית כדור הארץ הצפוני פונה אל השמש, מעל חוג הסרטן, ונחשפת לאור השמש במשך שעות ארוכות יותר בכל יממה. "היום הארוך בשנה" נקרא כך מפני שיש בו יותר שעות אור, והוא נמשך יותר מאשר ימים אחרים בשנה. כמובן שמשך היום שונה במקומות שונים במחצית הצפונית של כדור הארץ. בזמן בו בחצי הכדור הצפוני קיץ, בחצי הכדור הדרומי – במקומות כמו ארצות דרום אמריקה, אוסטרליה, ניו-זילנד ועוד, שורר חורף.

הסיבה העיקרית לתופעה היא "חוסר סימטריה" בכוכב הלכת שלנו והעובדה שהוא נוטה מעט על צירו. הנטייה (23.5 מעלות ביחס למישור התנועה סביב לשמש), גורמת לכך שבמהלך סיבובו השנתי סביב לשמש, נחשפים כל העת חלקים שונים בכדור למנות קרינה שונות, והיחס בין שעות האור והחושך הולך ומשתנה. כאמור, היום ה- 21 ביוני יחול תאריך ההיפוך (השני הוא 21 בדצמבר - היום הקצר ביותר) והקיץ יתרגש עלינו במלוא עוזו.

הוסף אתר חיצוני המרחיב אודות הערך
מקטגוריה: אוכל ושתיה
המקור לשם בירה?
מקור המילה BEER היא המילה הסקסונית לשעורה- BEARE. לא ניתן להגדיר בוודאות מתי הומצא המשקה אך יש הטוענים כי בישול בירה משעורה קדם לשימוש בה לאפיית לחם.


כבר ב - 4300 לפני הספירה הטביעו הבבלים מרשמים של בירה, כמו כן ידוע כי הבירה היוותה מרכיב חשוב מאוד בתרבותם של עמים רבים כמו ההבלים, אשורים, מצרים, עברים, סינים ואף בתרבות האינקה.
הבבלים יצרו כ - 200 סוגים שונים של בירה, חשיבותה הייתה כה רבה עד ששימשה לעיתים אמצעי תשלום. במצריים הבירה אף שימשה לטכסים דתיים בטקסי קבורה ונעשה בה גם שימושים לצורך רפואי.

הוסף אתר חיצוני המרחיב אודות הערך
מקטגוריה: אוכל ושתיה
קצת על בירה קורונה
בירה קורונה המשווקת ב 180 מדינות ברחבי העולם ומיוצרת אך ורק במקסיקו, היא המותג השלישי בעולם מבחינת מכירות אחרי Bud ו Bud Light. קורונה הושקה לראשונה בישראל בשנת 1992, ע"י תימקו בירה בע"מ, נתח השוק של בירה קורונה בישראל הוא השלישי בעולם, אחרי מקסיקו וארה"ב.
סיפור ההצלחה של בירה קורונה החל במקרה כאשר בשנת 1981 הפכה כמעט בין לילה לבירה הנמכרת ביותר בקליפורניה ללא כל פעילות שיווקית.
התחרות בבירה קורונה הביאה את כל יצרניות הבירה האמריקניות להשיק בקבוק שקוף בנוסף לבקבוק החום המסורתי. אף אחד מהחיקויים הרבים שקמו לבירה קורונה בשוק המקסיקני ובאירופה לא הצליח לחקות את הצלחתה.
במקסיקו שותים קורונה ללא פלח לימון, מקור הלימון בפיית הבקבוק הוא בגולשי הגלים האמריקאים שהגיעו בתחילת שנות השמונים לחופי Baja California והחלו תוחבים את פלחי הליים, המצויים ביחד עם צ`ילי על כל שולחן מקסיקני, לפיית הבקבוק.

הוסף אתר חיצוני המרחיב אודות הערך
מקטגוריה: מדע
אם לוקחים מספר תלת ספרתי שאינו פלינדרום, הופכים את סדר ספרותיו, מחסרים את המספר הקטן מהגדול ואז לוקחים את התוצאה כמספר תלת ספרתי (מוסיפים אפס משמאל אם יש צורך להשלים ל-3 ספרות) ומחברים אותה עם עצמה בהיפוך ספרות, מקבלים תמיד 1089.
ועכשיו דוגמא כדי שיהיה ברור יותר: נחק לצורך העניין את המספר 184, נהפוך את ספרותיו ונקבל 481. נחסר מ-481 את 184 ונקבל 297. נהפוך את הספרות של 297 ל-792 ונחבר את שניהם. כמובן שנקבל 1089..

הוסף אתר חיצוני המרחיב אודות הערך
מקטגוריה: סמלים
התחריט בצידו האחורי של מטבע חמישה שקלים חדשים הוא כותרת עמוד פרוטו-איולית טיפוסית לבנייה הישראלית בתקופת בית ראשון. סגנון הכותרת בעל ה"וולוטות" שהיה מקובל במזרח התיכון הקדום התפתח ביוון הקלאסית לכותרת העמוד האיוני.

הוסף אתר חיצוני המרחיב אודות הערך
מקטגוריה: מדע
תהיתם פעם מה גדול יותר מטריליון?
אז המספרים הבאים הם קוואדריליון וקווינטיליון. אבל המספר הגדול ביותר שיש לו שם הוא גוגולפלקס, שזה עשר בחזקת גוגול, או עשר בחזקת עשר בחזקת מאה.
גוגלפלקס הוא עשר בחזקת גוגול. אבל גוגלפלקס הוא רק המספר השני הגדול ביותר. גוגלפלקסיאן הוא מספר אפילו גדול יותר והוא עשר בחזקת גוגלפלקס.

הוסף אתר חיצוני המרחיב אודות הערך
מקטגוריה: מדע
מהיכן מגיעים השמות לסופות ההוריקן?
מאז שנת 1953 ניתנים לסופות הטרופיות (מטעמי נוחות) שמות מתוך רשימה, שלה אחראי הארגון העולמי למטאורולוגיה. עד 1979 ניתנו רק שמות של נשים ואז הוכנסה לשימוש רשימה שש-שנתית שבה ניתנים לסירוגין שמות של גברים ושמות של נשים. במקרים שסופה גרמה נזק כבד מאוד – שמה מוצא מן הרשימה כדי שלא ייעשה בו שימוש שוב. ברשימה לכל שנה 21 שמות ואם בעונה אחת יש יותר מ-21 סופות טרופיות הסופות הבאות ייקראו בשמות אותיות האלפבית היווני (אלפא, בטא, גמא וכו`).

(מתוך מויקיפדיה)

הוסף אתר חיצוני המרחיב אודות הערך
מקטגוריה: מילים
מילים פסיכומטריות:
מיזע - חולצה ספורטיבית עבה וארוכת שרוולים, סווצר (sweat shirt).
מקטורן - זאקט.
מַכְבֵּנָה - סיכת ראש
לביא - אריה
מָרִית - כף שטוחה המשמשת למריחה.


הידעת